(2017) RD Babice

projekt: 03/2017
stupeň: Dokumentace pro sloučené územní rozhodnutí a stavební povolení (DUR+DSP)
lokalita: Babice, okr. Praha-Východ
autor návrhu: mackovič architecture s.r.o.
stavební část: Jakub Killnar
realizace: ve výstavbě od 2018 – a probíhá

Jedná se o novostavbu rodinného domu vč. přípojek, zpevněných ploch a vrtané studny.

Návrh dispozice se snaží co nejlépe vycházet ze zadání investora s co nejlepší orientací místností a minimalizací chodeb. Vstupuje se ze závětří do prostorného zádveří se šatnou. Do zádveří se dá také vstoupit z dvojgaráže s dílnou a schody ze sklepa. Je zde tak vytvořena tzv. špinavá zóna přímo u vstupních dveří. Ze zádveří se prochází halou (vstupy do wc, sprchy a skladu) do hlavní obytné části domu. Z haly je také možné vystoupat po schodech do 2.NP. Hlavní obytná místnost je tvarována do 3 polo-oddělených částí. Uprostřed bude jídelna s velkým jídelním stolem, rohovým krbem a vstupem na terasu. Na východní straně kuchyně se spíží, na západní pak kout obývací části se sedačkou a TV.

Venkovní terasa na jižní straně je navržena přes celou šířku domu a umožňuje zónování na jídelní, obývací a herní část. Zahrada se uvažuje zejména jako travnatá plocha určena dětským hrám.

Ve 2.NP jsou soustředěny ložnice, pracovna, koupelna, domácí práce a hostinský pokoj. Dispozice je zde vytvořena tak, aby vzniklo jednoznačně oddělené rodičovské zázemí se samostatnou šatnou, koupelnou a již zmíněnou terasou. Jižní pokoje budou odstíněny od slunce přesahem střechy.

01_vizualizace od ulice
02_vizualizace od zahrady
03_vizualizace od zahrady
04_situace
05_přízemí
06_patro
07_řez
08_pohled S
09_pohled J
010_pohled V
011_pohled Z