(2017) BD Kavalírka

projekt: 06/2017
stupeň: Změna stavby před jejím dokončením
lokalita: Praha 5 – Smíchov
stavební část + inženýrská činnost: Jakub Killnar
realizace: 2018 – 2019 (zkolaudováno 03/2019)

Jedná se o přístavbu bytového domu o 6-ti bytových jednotkách včetně 5 garážových stání ke stávajícímu objektu, s napojením na stávající areálové rozvody.

Dispoziční členění:
1.NP – 5 garážových stání, 6 skladů (1 sklad na 1 bytovou jednotku), schodiště.
2.NP – byt A a B o velikosti 2+kk – každý byt obsahuje vstupní předsíňku, koupelnu s wc, ložnici a obývací prostor s kuchyňským a jídelním koutem s přístupem na balkon či lodžii. Vstup do bytů je zajištěn ze schodišťové haly.
3.NP – byt C a D o velikosti 2+kk – každý byt obsahuje vstupní předsíňku, koupelnu s wc, ložnici a obývací prostor s kuchyňským a jídelním koutem s přístupem na balkon či lodžii. Vstup do bytů je zajištěn ze schodišťové haly.
4.NP – byt E a F o velikosti 2+kk – každý byt obsahuje vstupní předsíňku, koupelnu s wc, ložnici a obývací prostor s kuchyňským a jídelním koutem s přístupem na balkon (byt F) či na střešní terasu (byt E). Vstup do bytů je zajištěn ze schodišťové haly.

Konstrukčně je objekt přístavby řešen jako železobetonový skelet v 1.NP s cihelnými výplněmi. Od 2. do 4.NP je přístavba vyzděná z cihelných tvárnic Heluz. Stropy jsou železobetonové monolitické.
Schodiště železobetonové prefabrikované.
Střecha valbová se střešními vikýři, tašková krytina pálená a měděný plech, místy povlaková PVC fólie.
Fasáda je navržená jako kontaktní – tepelný izolant MW + omítka. Návaznost fasádních obvodových říms v podlažních úrovních na stávající bytový dům Rezidence Kavalírka.