(2016) RD Hlásná Třebaň

projekt: 10/2016
stupeň: Dokumentace pro sloučený územní souhlas a ohlášení stavby (DUR+DSP)
lokalita: Hlásná Třebaň
autor návrhu: the builders
stavební část: Jakub Killnar
inženýring: Jakub Killnar

Jedná se o novostavbu rodinného domu vč. zpevněných ploch a přípojek technické infrastruktury. Objekt je koncipován jako dřevostavba, zateplená fasádním polystyrenem modřínovým laťovým obkladem.

Objekt RD je přízemní s venkovní zastřešenou terasou. Je situován v severní části parcely. Před vjezdem na pozemek s jedním parkovacím stáním je odstavná plocha pro parkování dalších 2 automobilů. Tato plocha zároveň usnadňuje výjezd na místní komunikaci. Souběžně s odstavnou plochou, resp. vjezdem, je situován vstup na pozemek.

Dispoziční členění rodinného domu – hlavním prostorem domu je obývací pokoj spojený s kuchyní. Z tohoto místa jsou vstupy do všech prostor domu: ložnice, která může sloužit i jako hostovský pokoj, koupelna s toaletou, vstupního zádveří s technickou místností a do chodby. Ta odděluje klidovější zónu dvou ložnic a koupelny s wc. Severní stěna domu je zvýšena a do tohoto prostoru je po celé délce domu instalováno vložené patro. V ložnicích je tento prostor vyhrazen pro spaní, v obývacím pokoji je to primárně místo pro hru dětí.

Hlavním motivem obytné místnosti je velkorysé prosklení, které spojuje obývací pokoj s pobytovou terasou. Terasa je zastřešena vykonzolovanou střechou, která slouží i jako stínění zasklených ploch.

Hlavní pobytové plochy jsou, společně s terasou, orientovány na jih – do zahrady.

01_Pozemek
02_Vizualizace
03_Vizualizace
04_Situace
05_Přízemí
06_Patro