(2012) RD Nezdenice

projekt: 10/2012
stupeň: Dokumentace pro stavební povolení (DSP)
lokalita: Nezdenice, okres Uherské Hradiště
autor: ing. arch. Lucie Datinská a ing. arch. Luděk Černý
stavební část: Jakub Killnar
realizace: 2013 – 2014

Stavba je situována na rozlehlém, ale úzkém pozemku, do stávajícího zastavitelného území malé obce Nezdenice, okres Uherské Hradiště, kraj Zlínský.
Terén se svažuje k jihozápadu. Z pozemku je daleký panoramatický výhled, z tohoto důvodu je objekt osazen dále od veřejné komunikace, dosahuje se tím výhledu nad protější stavby i většího soukromí majitelů.
Jedná se o jednoduchou dvoupodlažní stavbu se šikmou střechou a podkrovím, částečně zapuštěnou v terénu, začleňující se do stávající nízkopodlažní zástavby. Do stran se dům spíše uzavírá proti stávajícím a budoucím sousedícím budovám a naopak se otevírá čelní severovýchodní fasádou výhledům do krajiny a zadní jihozápadní fasádou s francouzskými okny do zahrady majitele.
Materiálově dům nevyčnívá, splývá s okolím, neupozorňuje na sebe, má poskytovat příjemné prostředí svým obyvatelům, ale zároveň zachovat jejich individualitu. Bílou omítku a antracitovou střechu z velkoformátové plechové krytiny tak doplňuje jen kamenný sokl-suterén a akcenty v podobě dřevěného obkladu u oken, vstupní části a teras.